Medeni Hukuk

Aile Hukuku

Boşanma davaları, edinilmiş mallara katkı payının tespiti ve edinilmiş malların paylaşımı, mal paylaşımı ile boşanma nedeniyle maddi ve manevi tazminat davalarında müvekkillerimize danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktayız.

Soybağına İlişkin Davalar; nesebin reddi, babalık ve tanıma davalarında avukatlık hizmeti sunmaktayız. 

Miras Hukuku

Ofisimiz gerek miras bırakanın yaşamında vefat sonrasına ilişkin arzularını gerçekleştirmesine yönelik tasarrufları konusunda, gerek vefat sonrası mirasçıların miras haklarına en verimli ve pratik yoldan kavuşmaları konularında hukuki danışmanlık sunmakta, terekeye ilişkin davaların açılması veya takibinde avukatlık hizmeti sunmaktayız.    

Miras hukukuna ilişkin müvekkillerimize sunduğumuz başlıca hizmetler;

  • Terekenin tespiti, idaresi ve tasfiyesi, mirasçılara intikali, mirasçılar arasında paylaşımı (taksim sözleşmesi hazırlanması)
  • Ölünceye kadar bakım sözleşmesi düzenlenmesi, vasiyetname ve miras sözleşmelerinin hazırlanması, vasiyetin açılıp okunması, vasiyetnamenin iptali davaları
  • Muris muvazaasına (mirastan mal kaçırma) dayalı tasarrufun iptali veya tapu iptali davaları
  • Tenkis davası,  ortaklığın mahkemece ayni(mal olarak)  veya satışı suretiyle paylaştırılması (izale-i şüyu) davaları, taksim davası

İlgili Makaleler

İletişim

Herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bir iş günü içerisinde size geri dönüş yapabiliriz. Aceleniz varsa, bizi şimdi arayın.

+90(312)427-72-20

iletisim@pak.av.tr Pzt – Cmt 09:00-18:00

Mesaj Gönder