Mustafa Pak

Avukat

Email mustafa@pak.av.tr

Telefon +90(533)717-10-29

Biyografi

Avukat Mustafa Pak, 1974 yılında Çorum ilinin Alaca ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimi burada tamamladı. Lise öğrenimini 1993 yılında tamamlayan Pak, aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Hukuk Fakültesi’nden 1999 yılında mezun olan Mustafa Pak, 2000 yılında Ankara Barosu avukatı olarak meslek yaşamına başladı. Meslek yaşamıyla birlikte sosyal yaşamını da aynı tarihten beri Ankara’da sürdüren Mustafa Pak evli ve iki çocuk babasıdır.

Avukat Mustafa Pak, 2000 yılında “Pak Hukuk Ofisi” adlı kendi ofisini kurarak avukatlık mesleğine başlamış olup, halen “Pak Avukatlık & Danışmanlık” adlı ofisinde meslek yaşamını sürdürmektedir.

2018 yılında Arabuluculuk Eğitimi alan Mustafa Pak, 2019 yılında Konkordato Komiserliği eğitimi almış ve Konkordato Komiseri olmuştur. Adalet Bakanlığı Konkordato Komiserliği siciline de kaydolan Pak, 2019 yılından beri Konkordato Danışmanlığı hizmeti de vermektedir.

Yaşamında hukukun üstünlüğünü ve gelişimini özellikle kaygı edinen Mustafa Pak, Hukukçular Cemiyeti’nin Ankara Şubesini kurmuş, uzun yıllar temsilciliğini yapmıştır. Ankara Barosu Yasama Komisyonunda görev yapmış, Baroların ve akademik kuruluşların çeşitli eğitimlerine katılmış, hukukun çeşitli dallarında yüzlerce panel, seminer ve sempozyumlarda bulunmuştur. Pak, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de görev almaktadır.

Çok sayıda makale ve çalışması da bulunan Mustafa Pak, hukukçu kimliğiyle çeşitli yayın kuruluşlarında konuşma ve röportajlara katılmıştır. Yine hukukçu kimliğiyle çeşitli sivil toplum örgütlerinin davetlisi olarak panel ve seminerlerde sunum yapmıştır.

Avukatlık ve Danışmanlık hizmetini muhataplarına ekip çalışmasıyla sunan Mustafa Pak, mesleğini daha etkin icra edebilmek, hukukun ve adaletin yerleşmesine katkı sunabilmek üzere, ofis dışından da kendi alanında uzman, hukukçu ve çeşitli sektörlerde uzman çözüm ortaklarından destek almaktadır.

Avukat Mustafa Pak, şahsen veya ofis olarak üstlendiği hukuksal sorunları olabilecek en pratik ve etkin yoldan çözüme ulaştırmaya önem verir. Bu anlamda, Arabuluculuk, Hakem, 35/a, Tahkim, Sulh gibi alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemlerinin soruna uygulanabilme imkanlarını etkili değerlendirir. Dosyalar üzerinde rutin periyotlarda ekip istişareleri yapar, ilgili alan ve branşlarda uzman çözüm ortaklarından etkin şekilde destek alır. Üstlenilen işin esaslı noktaları ve çözüm yöntemi ikinci- üçüncü gözlerin katkısıyla belirlenir.

Mustafa PAK, bilişim ve teknolojinin yeniliklerinden faydalanmaya özen göstermektedir. Faaliyetlerini sürdürürken innovasyon kültürünü canlı tutmaya, özgün tarz ve yöntemlerle sürekli gelişimi sağlamaya önem verir.

Uzmanlık Alanları