Ömer Sarıalioğlu

Avukat

Email sarialioglu@pak.av.tr

Telefon +90(312)427-07-78

Biyografi

Avukat Ömer SARIALİOĞLU, 1977 yılında Nevşehir’de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara’da tamamladı.  Hukuk eğitimini 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. 2002 yılında Ankara Barosu avukatı olarak meslek yaşamına başlayan Ömer Sarıalioğlu, evli ve iki çocuk babası olup, halen avukat ve hukuk danışmanı olarak Ankara’da meslek yaşamını sürdürmektedir. 

Hukukun üstünlüğünü ve gelişimini yaşamının önemli bir parçası kabul eden Sarıalioğlu, Hukukçular Cemiyeti’nin Ankara Şubesinde görev yapmış, Türkiye Barolar Birliği, Ankara Barosu ve akademik kuruluşların çeşitli eğitimlerine katılmış, hukukun çeşitli dallarında panel, seminer ve sempozyumlarda bulunmuştur.

Ömer Sarıalioğlu, 2019 yılında Konkordato Komiserliği eğitimi almış ve Konkordato Komiseri olmuştur. Adalet Bakanlığı Konkordato Komiserliği siciline de kaydolan Sarıalioğlu, 2019 yılından beri Konkordato Danışmanlığı hizmeti de vermektedir.

Konkordato Hukukunun yanında, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku alanlarında bilhassa yetkinliği bulunan Avukat Ömer Sarıalioğlu, Avukatlık Danışmanlık hizmetini muhataplarına ekip çalışmasıyla sunmayı tercih etmiştir. SARIALİOĞLU, şahsen veya ekip halinde üstlendiği hukuksal sorunları olabilecek en pratik ve etkin yoldan çözüme ulaştırmaya önem verir. Bu anlamda alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemlerinin soruna uygulanabilme imkanlarını değerlendirir. Avukatlık Ofisinin de çalışma tarzının gereği olarak dosyalar üzerinde rutin periyotlarda ekip istişareleri yapar, ilgili alan ve branşlarda uzman çözüm ortaklarından etkin şekilde destek alır. Üstlenilen işin esaslı noktaları ve çözüm yöntemi ikinci- üçüncü gözlerin katkısıyla belirlenir.

Avukat Ömer Sarıalioğlu, bilişim ve teknolojinin yeniliklerinden faydalanmaya özen göstermektedir. Yeniliklere adaptasyonu prensip edinen Sarıalioğlu, faaliyetlerini sürdürürken inovasyon kültürünü canlı tutmaya, özgün tarz ve yöntemlerle sürekli gelişimi sağlamaya önem verir.