Bilişim Hukuku

Elektronik Ticaret (E-ticaret)

6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamına giren konularda müvekkillerimize danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktayız.

Elektronik Ticaret veya kısa tabiriyle e-ticaret, tarafların elektronik araçlarla -bir araya gelmeksizin- çevrim içi (online) ortamda ticari faaliyetlerini gerçekleştirmesidir. 23.10.2014 tarihli Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, elektronik ticarete ilişkin esas ve usulleri düzenlemektedir.  Kısa adıyla Elektronik Ticaret Kanunu, ticari iletişimi, hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcıların sorumluluklarını, elektronik iletişim araçlarıyla yapılan sözleşmeler ile elektronik ticarete ilişkin bilgi verme yükümlülüklerini ve uygulanacak yaptırımları belirlemiştir. Pak Avukatlık olarak kanun kapsamına giren hukuksal konularda danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK)

Kişisel Verilerin Korunması (Protection of personal data), gerçek kişilere ait olan, kişinin belirlenebilir olmasını sağlayan, kişiye özgü ve özel bilgilerin hukuki anlamda koruma altına alınmasıdır. Teknolojinin ilerlemesi ve veri güvenliği kavramının dünyada giderek öneminin artması neticesinde ülkemizde de 2016 yılında müstakil bir düzenlemeye gidilmiştir.

 24.03.2016 tarih ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri ile uyacakları usul ve esasları belirlemiştir.

Pak Avukatlık olarak Kişisel Verilerin yasa ve yönetmeliğe uygun şekilde işlenmesi, sicile kayıt, verilerin korunması, silinmesi gibi tüm aşamalara ilişkin hukuksal destek sunmaktayız.

Ayrıca yasa hükümlerine aykırılık nedeniyle kişilik haklarının ihlaline dayalı tazminat davaları ile şikâyet haklarının kullanılmasında da avukatlık hizmeti vermekteyiz.

İletişim

Herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bir iş günü içerisinde size geri dönüş yapabiliriz. Aceleniz varsa, bizi şimdi arayın.

+90(312)427-72-20

iletisim@pak.av.tr Pzt – Cmt 09:00-18:00

Mesaj Gönder